Linotep – naturalna bejca zewnętrzna

Linotep naturalna bejca zewnętrzna bakteriobójcza owado bójccza Bejca - impregnatLinotep – naturalna bejca zewnętrzna

Naturalna bejca  LINOTEP

LINOTEP pigmentowy wykonany jest z naturalnych składników z wykorzystaniem technologii skandynawskiej i jest całkowicie naturalnym produktem.

Firma „KelmOlis” oferuje szeroką gamę kolorów farb, bejc i innych preparatów, a także może wykonać kolorystykę według indywidualnego zamówienia.

Bejca impregnująca LINOTEP przeznaczona jest do użytku zewnętrznego.

Służy do zabezpieczania i barwienia domów, gątów, okien, drzwi, drewnianych mebli ogrodowych
i innych wyrobów z drewna.

Bejca LINOTEP pigmentowany wnika głęboko w powierzchnię drewna podkreślając  jego teksturę. Drewno staje się odporna na szkodliwe działanie zanieczyszczeń, promieniowanie UV oraz czyni środowisko nieprzyjazne grzybom, pleśniom i owadom żerującym w drewnie.

„KelmOlis wykorzystuje pigmenty z naturalnej skały.

Drewno ma naturalny wygląd.

INSTRUKCJA APLIKACJI BEJCY

Drewno przed barwieniem i impregnacją musi być obrobione, wolne od zanieczyszczeń (kurz, brud, itp. ), odtłuszczone i o odpowiedniej wilgotności.

Produkt należy dokładnie wymieszać przed użyciem, a także mieszać w czasie dłużej trwającej aplikacji . Nałożyć równą warstwę na całej długości deski. Druga warstwa farby może być całkowicie absorbowana w pierwszej warstwie. Gdy drewno zostanie nasycone bejcą należy zetrzeć jej nadwyżkę. Nie należy dopuszczać do wyschnięcia jej nadmiaru.  Nie wchłonięty olej z dodatkami pozostawi na powierzchni błyszczące plamy.!

Zalecana maksymalna wilgotność drewna – 15% względnej wilgotności powietrza wynoszącej 80%.

W czasie nakładania należy unikać silnego nasłonecznienia drewna.

Zaleca się stosowanie 1-2 warstw. Wydajność jest zależna od gatunku drewna oraz jego przygotowania i wilgotności. Wynosi ona średnio  w pierwszej warstwie 10-12 m2 / l.  W drugiej warstwie powinna być większa.

CZAS SCHNIĘCIA

Drewno nasycone bejcą schnie w zależności od gatunku drewna, temperatury i warunków atmosferycznych około   1-5 godzin.

UWAGA! Produkt zawiera olej utleniający  się – GROZI zapłonem! Trzymać z dala od źródeł ciepła i ognia. Ściereczki, pędzle itp.  mogą ulec samozapłonowi, więc przed usunięciem należy zanurzyć je   w wodzie.

W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy dostępni pod numerem 795-829-541