Naturalny impregnat – łodzie, pomosty, konstrukcyjne, tarasy, itp.

impregnat do drewna barwiącyNaturalny impregnat – łodzie, pomosty, drewno konstrukcyjne, tarasy, dachy, itp.
Ekotep to naturalny impregnat barwiący do drewna mającego bezpośredni kontakt z wodą i narażonego na silne zawilgocenie.
Polecany do drewnianych łodzi, drewnianych dachów (gątów), pomostów, pali, tarasów, mebli ogrodowych, drewna konstrukcyjnego, belek podwalinowych i innego drewna narażonego na silne zawilgocenie.
Został stworzony aby chronić drewno w najmniej przyjaznych dla niego warunkach. Skandynawskie i doświadcenia i technologia pozwoliły na stworzenie przez Litwinów impregnatu barwiącego (duża gama kolorystyczna) o nazwie EKOTEP. Jest on nie tylko bardzo odporny na ciężkie warunki ale jest produktem naturalnym i ekologicznym. Do jego produkcji zużywa się minimalne ilości energii, a jego składniki pozyskiwane są z  surowców naturalnych. W jego składzie znajduje się między innymi smoła drzewna, naturalna kalafonia, pigmenty mineralne (skalne), terpentyna balsamiczna, oleje roślinne i inne dodatki uszlachetniające drewno naturalnego pochodzenia.
Zabezpiecza i barwi drewno podkreślając jego strukturę. Jest on dostępny również w wersji bezbarwnej dzięki zastosowaniu smoły drzewnej – farmaceutycznej.
Dzięki temu wnika głęboko w drewno tworząc barierę ochronną zarówno na powierzchni drewna jak i we wnątrz. Dzięki naturalnemu pochodzeniu nie zatruwa i nie wpływa niekorzystnie na środsowisko naturalne i na żywe organizmy. Jest bardzo łatwy w aplikacji. Można go naładać pędzlem, wałkiem czy też natryskowo. Impregnat Ekotep pozostawia trwałą powierzchnię odporną na ścieranie dzięki czemu świetnie nadaje się do zabezpieczania tarasów, łodzi drewnianych czy pomostów. Dodatkową zaletą tego impregnatu jest to, że można wybrać swój własny kolor z palety NCS, który zostanie przygotowany przez fabrykę.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *